Świątynia czterdziestu architektów.

się chce powiedzieć Znaj proporcją, mocium panie. Tyle było fermentu o Świątynię Opatrzności Bożej i te słynne już na cały net 40 milionów zł…

A bodajże wczoraj przekaziory poinformowały o zatrzymaniu w Krakowie architekta, który za samo zatwierdzenie projektu Opery krakowskiej miał wziąć do kieszeni milion właśnie.

A dzisiaj w szpitalu Dietla zauważyłem, że jest tam realizowany [o ile dobrze pamiętam z tablicy informacyjnej] remont podjazdu dla karetek i dostosowanie go.. czy jakoś tak. Koszt rzeczonego czegoś na tablicy informacyjnej to też milion złotych. Zakręcona adaptacja podjazdu kosztuje dwa razy więcej, niż budowany od podstaw niezgorszy dom jednorodzinny wraz z działką.

Powyższe w kontekście pierwszego akapitu umacnia mnie w mojej decyzjii unikania jak jasna cholera śledzenia bieżących doniesień politycznych, bo zarówno próby upieprzenia wydania tych 40 milionów, jak i podanie tego elektoratowi w celu wzbudzenia kontrolowanej furii niedzielnych ateistów budzi już tylko mój niesmak. Inna rzecz, że zakaz wydawania publicznych pieniędzy na obiekt kultu sakralnego jest jak najsłuszniejszy. Ale niegdysiejsze przedstawienie sprawy i polityka, każąca motłochowi oburzać się na to, co do oburzenia się podaje – żenujące.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s