9 myśli w temacie “Dziennikarstwo wirtualne

 1. Z maybahem było sprostowanie (w GW na pierwszej stronie). Co do czarownicy to nie pamiętam czy te słowo paslo (te nagrania bardzo niewyraźne są), o eutanazji jest.

  Polubienie

 2. Naprawdę sądzisz, że sprostowanie z Maybachem odniosło skutek? Że to błoto nie zaczęło żyć własnym życiem? Kiedyś poświęciłem trochę czasu na próbę dowiedzenia się, kto z imienia i nazwiska stoi za tymi "rewelacjami". Być może nie potrafię guglać, ale nie znalazłem.

  JamŁasica: pożyjemy, zobaczymy. Acz czuję coś po kościach, że tym razem "NDz" ma rację.

  Polubienie

 3. Dokładny zapis słów Rydzyka wygląda podobno tak:
  "Jak oni ładnie mówią. Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza. Nie uwłaczając."
  – wiele to nie odbiega od wersji podawanych w tytułach doniesień aczkolwiek sam nie lubię takich zabiegów, których celem jest wywołanie jeszcze większej sensacji.

  Polubienie

 4. W GW, jeżeli dany artykuł jest oparty na informacji z innych mediów, zawsze jest to podane. Odszukaj artykuł o maybahu w GW a będziesz wiedział kto był źródłem.

  Jak dla mnie, sprostowanie to odniosło skutek. Przeczytałem i wiem że to była nieprawda.

  Polubienie

 5. No właśnie, wszędzie gdzie czytałem o tej czarownicy widziałem też dokładny cytat z Rydzyka (brzmiał chyba tak jak to, co wkleił meak) i czarownica tam się pojawiła. Nie wiem, czy i ta wersja jest przekręcona, ale podejrzewam, że idzie o różnicę między "Żona prezydenta to czarownica, która powinna się poddać eutanazji, a prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu" a "Jak oni ładnie mówią. Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza. Nie uwłaczając."

  Polubienie

 6. > W GW, jeżeli dany artykuł jest oparty na informacji z innych mediów, zawsze jest to podane. Odszukaj artykuł o maybahu w GW a będziesz wiedział kto był źródłem.

  Pytanie – jak często, gdy GW cytując inne media wie, że źródło jest niewiarygodne i mimo tego puszcza cytat?

  Z "czarownicą" jest jak z "warchołem" o Andrzeju Lepperze albo "oszustem" o prezydencie. A ludzie chwytają i powtarzają, i o to chodzi zapewne, bo GW chciałaby mieć wyłączność na mówienie o Kościele i Rydzyk w jej schemacie się nie mieści.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s