Kol…eeee…kcja

Dzisiaj ukazała się ostatnia z płyt dokumentujących dwudziestopięciolecie LP3. Zebrałem je wszystkie. I co z tego? Współczesne serie kolekcjonerskie są tylko pochodną chęci i kasy. Nie ma już mowy o podchodach, szpiegach cesarza, znajomościach i tym podobnych. Braknie – dodrukujemy.

Poza jednym wyjątkiem. Ósmy tom Łysiakowego Malarstwa Białego Człowieka kosztuje na Alledrogo > 1000 zl. Powtórzę: ponad tysiąc złotych polskich za WSPÓŁCZEŚNIE wydaną książkę. Nosz fak.

6 myśli w temacie “Kol…eeee…kcja

 1. Ja miałem wielką chrapkę na M.B.C., powodowaną niegdysiejszym sentymentem do sztuk wszelakich, ale akurat ten jeden fragment w Łysiaka twórczości sobie odpuściłem. Na dzień dzisiejszy nie jestem aż takim miłośnikiem malarstwa żeby wyskoczyć z tysięcy PLN. Zadowalam się fragmentami o sztuce w innych jego książkach.

  Polubienie

 2. Klisu, nie wiem na ile jesteś zorientowany: M.B.C. ma chyba z kilkanaście tomół i każdy tom kosztuje napewno ponad 100 PLN. Onegdaj zahaczyłem o księgarnię i z szybkiej kalkulacji wyszło mi że zakupienie całej serii kosztowało by koło 2000 PLN. Tak więce cena jest tylko dla maniaków Łysiaka i dla miłośnikół sztuki.

  Polubienie

 3. A czy ten tysiączek to była cena zaproponowana przez sprzedającego czy ktoś tyle dał? Bo to dwie różne sprawy są.
  Przecież Allegro to nie jest jedyne miejsce w Polsce, gdzie można dostać Łysiaka i na pewno nie każdy antykwariusz w Polsce handluje tam.

  No ale Allegro tak ma, niestety, że szybko reaguje na popyt, nawet teoretyczny, i gdy w jakiśtam kręgach jakiśtam towar jest popularny to natychmiast na aukcjach drożeje. Są na przykład takie vintage wzmaczniacze audio hi-fi, które i za tysiączka nie miały chętnych na Allegro a po kilku wątkach na forum audiostereo.pl nie schodzą teraz poniżej 3. 😉

  Polubienie

 4. Przemek: dla tej książki to cena – można powiedzieć – rynkowa i [urwał nać] akceptowalna przez obie strony.

  Klisu: zaiste, polityka wydawnicza durnowatą jest… ale autor też robi swoje. Bo np. Michnika to bym nie kupił za 20 zł, nawet gdyby np. "Z dziejów honoru w Polsce" wydał w jednym egzemplarzu 😛

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s