Ścinki poweekendowe.

Ostatnie wpisy poniedziałkowe jakoś tak bez inwencji tytularnej mi wychodzą… trudno.

* * *

Ile to jest dwieście lat? Cofnięcie się niemalże do pokoleń, pamiętających Polskę przedrozbiorową. Wg moich obliczeń, najwcześniejsze osoby z mojego drzewa, spisane w sobotę podczas mojej wizyty w archiwum, powinny były jeszcze tę Polskę pamiętać. Przy jednej ósmej gałęzi moich praszczurów dochodzę do ściany, archiwa parafialne sięgają wstecz do 1820. Biorąc pod uwagę zapisy z LMs, optymistycznie mogę liczyć na osoby urodzone ok. 1750 r. I chwatit, niedługo zacznie się jazda w dół, wyszukiwanie rodzeństwa i kuzynów dziewiątego stopnia. Geneaologicznie wyjazd w pielesze udał mi się bardziej, niż sądziłem. Nowych osób może nie za wiele, ale dużo dat i bardzo dużo nowych punktów wyjścia. Nabyta umiejętność uboczna: niemalże płynne czytanie nabazgrolonej łaciny starokościelnej.

* * *

Mało brakowało, a przy okazji sam bym przeszedł do genealogii. Droga Kraków – Brzesko, pas szybkiego ruchu, wyprzedzam lewym pasem kolumnę lor. Prędkość standardowa w takich przypadkach, 110-120 kmph, droga suchuteńka, widoczność b. dobra, kolumna się kończy, żadnych niespodzianek. Prawie żadnych, bowiem na końcu lewego pasa [pasa do mijanki!] stoi sobie fallus i kierunkowskazem w lewo daje znać o chęci skrętu w lewo. Na podwójnej ciągłej, na końcu pasa do mijanki. Wszystko skończyło się dobrze, a winnym ewentualnej tragedii byłbym oczywiście ja, jako jadący zbyt szybko.

* * *

W prawicowym państwie rządzonym przez skrajną prawicę liberalny rząd uznał, że jesteśmy gówniarzami nie wiedzącymi, kiedy jest na tyle ciemno, żeby włączyć światła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s