Przygarść.

Wywołany do odpowiedzi przez Czajnę, oświadczam, co następuje:

 1. Jestem fanem pierogów ruskich. Wszędzie, zawsze i pod każdą postacią.
 2. W liceum zaczytywałem się Trylogią. Wielkie wrażenie wywarł na mnie imć Zagłoba, który Radziwiłła w rękę nie pocałował, tylko sam siebie w palec, a jego jedno nosem trącił. Widocznie za bardzo się z nim utożsamiłem, bo w zamyśleniu postąpiłem identycznie, całując w rękę z okazji Dnia Nauczyciela naszą matematyczkę. Wyprostowałem się… uświadomiłem sobie, że ktoś to mógł zobaczyć i że chyba zrobiłem głupio. Więc poprawiłem. Wyprostowałem się… i dla pewności poprawiłem raz jeszcze, żeby nikt nie miał wątpliwości, że było bez paluszka. Pani profesor dostała wytrzeszczu, kilka koleżanek, które obserwowały całe zajście [reszta klasy traktowała wręczanie kwiatów normalnie, tj. robiąc cokolwiek], profilaktycznie zwinęło się pod ławkę ze śmiechu, a ja zyskałem spokój na resztę liceum od wręczania kwiatów w oficjalnych delegacjach.
 3. W szkole generalnie uczyłem się bardzo dobrze. Prześladowały mnie jedynie chemia [podstawówka i liceum] oraz rachunkowość, przez którą o mało nie wyleciałem ze studiów. Moja pierwsza poważniejsza praca to marketing oprogramowania chemicznego, a co do księgowości – jestem żonaty z księgową, o aktualnej pracy zawodowej nie wspominając.
 4. Mój nick wziął się z Ballady o torreadorze autorstwa Młynarskiego, śpiewanej przez Wójcickiego.
 5. Za młodu miewałem ciągoty aktorskie, zdarzyło mi się nawet zagrać u Andrzeja Wajdy! Ściśle rzecz biorąc, Andrzej Wajda z zespołem miał uświetnić swoją obecnością inscenizację fredrowskiej „Zemsty”, wystawianą z okazji jubileuszu na zamku odrzykońskim. Niżej podpisany grał rolę murarza, budującego mur graniczny. Spektakl się odbył, zagrałem w nim, tylko Wajda nie zdążył dojechać.

Zatem… na kogo wypadnie, na tego bęc. Rrrodrigo, Klisu, Paczor, Wodzu, Krystek – wystąp!

7 myśli w temacie “Przygarść.

 1. 1. Nie biorę udziału w łańcuszkach.
  2. Nie biorę udziału w łańcuszkach.
  3. Nie biorę udziału w łańcuszkach.
  4. Nie biorę udziału w łańcuszkach.
  5. Nie biorę udziału w łańcuszkach.
  Ponieważ nie biorę udziału w łańcuszkach, to udam, że nie dosłyszałem… :p

  Polubienie

 2. Rrr, piszesz o sobie na joggerze 5 rzeczy, o których nie wie nikt, albo przynajmniej o których nie wiem ja. A potem wskazujesz pięciu nieszczęśników, którzy mają zrobić to samo. Wot, cała filozofia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s