Radość ludzi wszędzie słynie, anioł budzi przy dolinie…

… pasterzów, co paśli bombolemboły. Tyle teologia ludowa podług mojej Córy. Tury widać wyginęły bezpowrotnie, bombolemboły przetrwały w kolędach.

* * *

Przeczytane: Poszukiwanie przodków Nowaczykowej [dla początkujących genealogów rzecz rewelacyjna – aczkolwiek moje poszukiwania chwilowo leżą i kwiczą], Księga umarłych spółki Preston i Child [porządny thriller, polecam], Tigana G.G. Kaya [chyba najlepszy Kay, jakiego czytałem]. Obejrzany Prestiż [się podobał, nawet bardzo]. Albo wiem, co kupować, albo obniżają mi się wymagania. Do kupienia: polskie wydanie GTD [jeśli je gdzieś dorwę] i pierwsza płyta Comy. Czytam Kaya Ostatnie promienie słońca.

* * *

Nowy numer Histmaga się ukazał. Po dłuższej przerwie – moja ulubiona Nauka genealogii dla opornych i dwa razy więcej niżej podpisanego, niż zazwyczaj. Poza mięsem – recenzja Michnikowszczyzny. Czyliż muszę dodawać, że promuję, propaguję, reklamuję, nalegam i zachęcam?

* * *

Mój ulubiony Stec w organie Michnika o całej aferze, kiedy to w lipcu spadają listki, powiedział m.in. z grubsza tak: po jaką cholerę to wszystko, skoro warunkiem przywrócenia Polski do FIFA/UEFA będzie zastosowanie się do procedur tychże, czyli wybór nowego zarządu, który to wybór dokona się ręcyma tych samych leśnych dziadków? Fakt faktem, argumentacja nie do odparcia.

* * *

Ziew.

6 myśli w temacie “Radość ludzi wszędzie słynie, anioł budzi przy dolinie…

  1. Dziś został złożony w sądzie przez kuratora. Nie powodów, dla których sąd miałby go nie zaakceptować. Statut jest kompromisem, na który zgodził się związek, Ekstraklasa SA (jej prezes jest obecnie kuratorem), minister Lipiec i FIFA/UEFA.

    Polubienie

  2. Cieszę się, że komuś się "genealogia dla opornych" przydaje 🙂 A jak będziesz jeszcze miał jakieś problemy to pytaj śmiało 😉
    Z tą genealogia jest nas dwoje – moja też leży i kwiczy… ech 😦

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s