Sobota

Zmieniłem obudowę serwerową. Z obudowy typu slim [komponenty porozkładane na bąbelkofolii, wystawione na swobodne działanie powietrza, dyski porozkładane na pudełkach po zapałkach] przeszedłem na znacznie oszczędzającą przestrzeń obudowę typu tower [mb, zasilacz i hub poprzybijane do pionowej płyty wiórowej, dyski leżące na zaizolowanych, wbitych pod kątem prostym gwoździach]. Poważnym mankamentem jest dużo skomplikowańszy maintenance całości, trzeba będzie odsuwać szafę. A po przyszłotygodniowej wizycie monterów ubędzie nam jeszcze tepsiany modem.

* * *

Skończyłem ponownie I tom Achai. Za pierwszym razem przeczytałem go chyba nieuważnie, bo nie skojarzyłem ani połowy tekstu, ani wołającyh o pomstę do nieba błędów korektorskich – różczka i miałczenie[sic!] to dwa przykłady z brzegu. Kogo te całe wydawnictwa zatrudniają w korekcie? Psychologów, tokarzy czy fizyków jądrowych? A kiedy już skończę Achaję – jakaś powieść Feliksa W. Kresa, jak zwykle nie chce mi się sięgać po nią na szafkę.

* * *

Na wieczór – jakiś wynalazek made in California. Zakręcany, dość dziwnie, jak na wino. Ale niezgorszy – po chilijskich winach z plastikowym korkiem, na których złamałem korkociąg, nic gorszego spotkać mnie już chyba nie może.

Jedna myśl w temacie “Sobota

  1. Spoko, ja za każdym razem gdy ponownie czytam Pratchetta, odkrywam coraz więcej literówek, błędów ort. itp. 😉
    Chyba przy każdym kolejnym czytaniu czyta się dokładniej, bo jednak część tekstu się pamięta z poprzednich razy 😉

    A takie odkrywanie błędów pojawia się tylko przy Pratchettcie, bo tylko jego książki są warte czytnia od nowa i od nowa i od… 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s