Mahomet karykaturalny

Za jogiem Feara: muzułmanie w Danii przeciwko portretom Mahometa. Ech, marzę o czymś takim w Polsce w wykonaniu np. Episkopatu 🙂 Chociaż… niektórym, głęboko zatwardzonym w widzeniu świata, wedle którego katole to fundamentaliści, cenzurujący wolność słowa i trzymający naród za twarz, i tak już nic nie pomoże.
btw. W proteście [słusznym czy niesłusznym] przeciwko portretom Mahometa wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. W Polsce na ulicę w obronie katolicyzmu wyszłoby pewnie kilka babć. I tyle tytułem potencjału chrześcijaństwa i islamu. A imigranci mają dużo większy przyrost naturalny, za kilka lat tendencja jeszcze się pogłębi.

4 myśli w temacie “Mahomet karykaturalny

 1. Zauważ, że tam nikogo nie trzeba "trzymać za twarz", bo wszyscy się z takim "fundamentalizmem" zgadzają. U nas babcino-wszechpolska mniejszość może doprowadzić do zamknięcia wystawy i ukarania artysty za "obrazę uczuć". Są więc tacy, którzy "trzymać za twarz" przynajmniej się starają.

  Generalnie muzułmańskie protesty uważam za równie bzdurne, jak np. niedawne ataki na Wierszalin.

  Polubienie

 2. Widzę to trochę inaczej. Wg mnie, z jednej strony jest mniejszość [moherowa], której jeszcze chce się protestować, kłócić, itp. [w przeciwieństwie do reszty, której kłócić się i protestować może nie chce, ale która nie popiera "dekaczyzacji" czy "demoheryzacji"]- z drugiej zaś kontestująca kaczyzm/chrześcijaństwo mniejszość, starająca się wmówić, że wcale nie jest mniejszością. Całej reszcie to równo zwisa, chociaż nie sądzę, żeby miała coś naprawdę przeciwko zamknięciu [wystawy] takiej Nieznalskiej czy innego pacykarza.

  Innymi słowy – sądzę, że "moherowe berety" są w necie niedoreprezentowane; koniec końców na PiS / LPR nie głosował 1% społeczeństwa, niezależnie od tego, czy się to komuś podoba, czy nie. Babcie nie mają po prostu dostępu do netu, co jednak nie ma przełożenia na "mniejszość" w realu, wystarczy odwiedzić ścianę wschodnią.

  Polubienie

 3. Większość, której to zwisa (w zasadzie masz w tym miejscu rację) tak samo nie ma nic przeciwko otwarciu wystawy takiej nieznalskiej. 😉 A jednak to "moherowa" mniejszość czegoś komuś zabrania, a nie na odwrót.

  Babcie są oczywiście w necie niedoreprezentowane, ale ja nigdy nie odnoszę się w takiej sytuacji do sieci i nie o niej pisałem. A na ścianie wschodniej bądź co bądź do niedawna mieszkałem i częściowo nadal mieszkam. 😉

  Polubienie

 4. Kuwejt już wprowadził embarga na duńskie produkty za to.

  Niewierni "obrazili" proroka pokoju = niewierni mają przeprosić. Bo jak nie przeproszą to zostaną zaciukani lub ekonomicznie zbojkotowani. W Danii około 30% środków pomocy społecznej trafia do muzułmańskich rodzin: może więc najlepszą formą "oprotestowania" niewiernych byłoby zaprzestanie brania pięniędzy od niewiernych? Ale kto tam by się wyzbywał socjala…

  Na Eurojihadzie jest konkurs na karykaturę Mahometa.
  Według mnie na razie najlepszym obrazkiem jest: http://tnij.org/aqu

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s