Ścinki międzyświąteczne

Święta jak zawsze pełne uroku, jakiekolwiek by nie były. Wbrew już chyba większości – lubię je. Nawet, jeśli z biegiem lat dawka mistycyzmu staje się w coraz większym stopniu homeopatyczna. Nawet, jeśli moje relacje międzyludzkie pozostawiają naprawdę wiele do życzenia. Nawet, jeśli za świąteczne oderwanie płacę już nazajutrz nerwowo – gastrycznym bólem żołądka, potwornym lenistwem i koniecznością powtórnej adaptacji do Układu. Nawet, jeśli w kwestii rozrywki na media nie mam już co liczyć, bo ileż razy do bulwy nędzy można oglądać samego Kewina czy pułapkę na Willisy?

* * *

Dziecko śpi, Żona chleje wódę z psiapsiółami na wylocie, a niżej podpisany ogląda.. o, właśnie skończył oglądać Dzień świra. Fuch, zbieżność reakcji i postrzegania świata z bohaterem granym przez Kondrata w jakichś 60-70% zaczyna mnie lekko martwić…

* * *

Skoro już była mowa o mediach – TV w domu oglądamy w ilościach naprawdę śladowych, jedno – dwa włączenia w tygodniu. Dzisiaj włączyłem Wiadomości. I utwierdziłem się w słuszności decyzji o – nomen omen – programowym odstawieniu tego przekaziora.

* * *

GRAMPS dostanie wkrótce nowe żarełko. Zaczyna się klarować sprawa z niesklarowaną dotychczas kuzynką i jedną gałęzią w ogólności, Żona dostała informację o czterech nowych osobach, w cyfrówce czeka kilka RAWów z fotografiami places [gotowych pakietów do obróbki RAWów dla susła nie znalazłem / nie ma, bo i po co?…]… Będzie co robić, jak w końcu znajdę trochę wolnego. A programami genealogicznymi spróbowałem zainteresować Kudłatego, LinuxGenealogy LiveCD powinien pójść na Jego korporacyjnym hapeku.

* * *

Przeczytany po raz kolejny Sapkowski, znów wychwycone kilka smaczków więcej. Czytane: Biała gwardia Bułhakowa. Znabyty: jakiś horror obiecującego pisarza nowej generacji.

* * *

Tuwim. Boże, jak ja bym chciał umieć tak pisać… Człowiek jest genialny, geniusz widać niezależnie od tego, czy czyta się Kwiaty polskie, czy Jak odpowiadać dzieciom na drażliwe pytania, czy dziecięcy Kapuśniaczek. A w szkole przeszedłem obok niego, hyr na moich polonistów. Swoją drogą, ciekawe… obaj poeci, których podziwiam [Kaczmarski / Tuwim] byli Żydami. W zasadzie nie ma to nic do rzeczy… ale ciekawy zbieg okoliczności. No i bat na imputujących mi gdzieniegdzie antysemityzm.

* * *

A poza tym – kierat niemożebny. Cała nadzieja, że za dwa – trzy tygodnie sytuacja się unormuje.

* * *

Ikspek poinformował mnie, że w DVD została mi już tylko jedna zmiana regionu. Chyba kupię nagrywarkę z możliwością upgrade’u firmware’u, bo pieprzenia się z instalowaniem dodatkowego softu tylko dlatego, że jakiś debil uparł się zatruć mi życie, mam dość. Żeby było śmieszniej, nie mam żadnej płyty spoza naszego regionu, jedna ma tylko region zerowy.

7 myśli w temacie “Ścinki międzyświąteczne

  1. Taka myśl mnie naszła… może politpoprawnym oszołomom twierdzącym, że wszystkie nacje są równe i oskarżających wszystkich o antysemityzm, odpowiadać, że to nieprawda, bo Żydzi są mądrzejsi? 😉

    Polubienie

  2. Swego czasu przyszła mi do głowy myśl, żeby zaczepiającym mnie Świadkom Jehowy nie odpowiadać [na co pewnie są przygotowani] z pozycji chrześcijańskich, ale z pozycji kogoś twierdzącego, że pochodzimy od kosmitów 🙂 Niestety, świadkowie Jehowy omijają mnie szerokim łukiem, chyba wyglądam na katolickiego fundamentalistę.

    Polubienie

  3. "Biała gwardia" mniam! Czytałem to z wypiekami na twarzy prawie takimi samymi jak "MiM" bo kurde ten lekarz od syfilisu pisać umiał. A z tłumaczami Bułhakowa chyba mamy szczęście. "BG" była sztuką, chyba jedyną jaką wystawili Bułhakowowi, cieszyła się dużą popularnością. Mało z niej pamiętam ale pozostało jakieś takie cudowne wrażenie, które wraca czasem gdy oglądam jakiś stary film N. Michałkowa.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s