Forever young

Wbrew tytułowi… starzeję się. Wczora z wieczora zadziałał mi wdzięk w suśle. Coś tam doinstalowałem z kde-multimedia, arts przestał się wysypywać i pingwin zaczyna śpiewać głosem Marka Knopflera [jak by to napisali w śp. „Non Stopie” – Jest to jedyna okoliczność, która zmusza nas do wydrukowania słów „Mark Knopfler”]. A mnie… wcale to nie cieszy. A kiedyś mnie cieszyło. Może dlatego, że dwa wieczory [z przerwą na Sapkowskiego, SuperTuksa i inne takie] spędzone nad czymś tak banalnym nie są rozsądną ceną za działające ustrojstwo. Ustrojstwo działające częściowo, dodam, bo muszę się jeszcze przegryźć z odtwarzaniem tego czegoś na użytkowniku, chmod ileśtam na /dev/dsp jeszcze nie próbowałem.
W kontekście powyższego tytułu i ilości spędzonego czasu, nowego znaczenia nabiera fraza Farben Lehre: Kiedy wiemy, o co chodzi, ty i ja będziemy wiecznie młodzi.

2 myśli w temacie “Forever young

  1. Przeczytałem Twój komentarz, zastanowiłem się i doszedłem do wniosku, że to trochę jednak nie tak. Fakt, nad pierdołami typu karta dźwiękowa trzeba wciąż jeszcze posiedzieć, ale z drugiej strony przy nowych Windowsach siedzenia też jest od metra, tyle że z innych powodów. Z programów użytkowych w linuksie do standardowej dystrybucji potrzebowałem [poza wspomnianymi kłopotami z dźwiękiem] tylko klona TotalCommandera oraz Psi, wszystkiego łączni z szukaniem jakieś 10 minut. Gdybym zdecydował się na jakiś komunikator dostępny na DVD, nie musiałbym ściągać nawet tego. A przy Windowsie nie ma tylko na ogół problemów ze sprzętem, w zamian musisz poświęcić o wiele więcej czasu na dogrywanie sterowników, instalację całego softu, rekonfigurację kompletnie – przynajmniej jak dla mnie – nieużywalnych defaultów, odtwarzanie danych, itp. Summa summarum – wychodzi z grubsza tyle samo.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s