13 myśli w temacie “Bez komentarza, z dedykacją.

 1. Jakie źródła, takie teksty.

  "The new law would continue to forbid “a sexual act on an animal,” but reduce possible penalties for committing such a crime, making it decidedly less illegal."

  Czyli zmniejszenie kar (niesłuszne, a przynajmniej przesadzone) – z 20 do 3 lat, a nie legalizacja. I mówi to lifesite.net, strona nawiedzonych skrajnych chrześcijan, która zapewne też jest skrzywiona w Jedyną Słuszną Stronę, ale najwyraźniej nie aż tak bardzo jak kościół.pl, którego raczy cytować Główny Narodowy Socjalista Joggera, do którego linkuje Główny Upeerowiec Joggera (zawsze mnie zastanawiała ta komitywa konserwy i ns).

  Konserwatyści, faszyści itp. mają tę ułomność, że nie potrafią zrozumieć różnicy między homoseksualizmem a *-filiami. Przy tym pierwszym obie strony *świadomie* chcą uczestniczyć w akcie seksualnym, przy tym drugim jest to wykorzystywanie seksualne słabszego (dziecka, zwierzęcia etc.). Ale można to powtarzać, powtarzać i powtarzać, tłumaczyć, tłumaczyć i tłumaczyć, ale mentalny moherowy beret jednak za bardzo uciska mózgi niektórych, żeby to pojęli.

  Polubienie

 2. Lewacy, zieloni itp. mają tę ułomność, że nie potrafią zrozumieć różnicy między prawicowością a nazizmem/faszyzmem. Przy tym pierwszym konserwatywne wartości moralne są łączone z liberalnym podejściem do gospodarki, przy drugim totalitarne państwo sprawuje władzę nad gospodarką (zero wolnego rynku) oraz nad życiem obywateli (niekoniecznie wg wzorców konserwatywnych, vide nazizm). Ale można to powtarzać, powtarzać i powtarzać, tłumaczyć, tłumaczyć i tłumaczyć, ale demoliberalna, lewicowa propaganda jednak za bardzo przeżarła mózgi niektórych, żeby to pojęli.

  Polubienie

 3. Marcoos, Ty się moich źródeł nie czepiaj, bo ja nie czepiam się Twoich. Nawet jeśli to zmniejszenie, a nie kasacja, to i tak to krok w takim kierunku, a nie innym. To raz.

  Dwa: Może i beret uciska, ale najwyraźniej nie jestem jedynym, którego cokolwiek uciska. Nikt po drugiej stronie za cholerę nie może zrozumieć arcyprostego faktu: w roku 2005 normą jest heteroseksualizm, a co poniektórzy walczą o "unormowanie" homoseksualizmu. W roku 2020 normą będzie homoseksualizm. Zgadnij, o co będą walczyć ówcześni aktywiści. Przez analogię.

  Trzy: Argument o dobrowolności stosunku seksualnego jest OKDP. Tak samo teraz podnosi się argument o tym, że hetero jest normalne, bo prowadzi do prokreacji, a homo nie. I tak, jak teraz spora część adwersarzy ma to daleko i głęboko, tak za 10-15 lat spora część adwersarzy będzie miała w tym samym miejscu Twoje argumenty.

  Cztery: IIRC dementi tyczyło się jednej informacji. Artykuł podawał kilkanaście informacji. Gdybym chciał przyjmować podobną metodę wartościowania, którą Ty przyjąłeś w odniesieniu do tego artykułu, nie dałoby się rozmawiać merytorycznie w ogóle.

  Pięć: jakkolwiek NOP niespecjalnie mi się podoba, to poglądy narodowe są mi relatywnie bliskie. Zrównywanie narodowców i socjalistów to gruba manipulacja i powinieneś dobrze o tym wiedzieć. Ale Kaftan Ci już to chyba dosadniej wytłumaczył.

  Polubienie

 4. Dwie uwagi na marginesie. 😉
  1. Czy 20 lat za stosunek z psem to jednak nie była przesada, podczas gdy za gwałt dostaje się z reguły mniej? Z tego punktu widzenie zmniejszenie kary nie jest niczym nadzwyczajnym.
  2 Sugestia, że zmniejszenie kary czyni przestępstwo mniej nielegalnym jest śmieszna. (to oczywiście odnośnie cytatu z lifesite.net).

  Polubienie

 5. 1. W sumie… w tej kwestii nie sposób się nie zgodzić. Co jednakowoż nie zmienia reszty arta.
  2. A z tym jednak zgodzić się nie mogę. Przykładowo, zmniejszenie kary za dystrybucję narkotyków do np. tygodnia aresztu byłoby ich legalizacją [nie odnoszę się do moralnej strony tejże, tylko staram się ocenić praktykę]. De iure dalej byłoby to przestępstwo, ale de facto…

  Polubienie

 6. PS. Załóżmy na chwilę, że wszyscy zgadzamy się, iż lichwa powinna być zakazana. Czy w związku z tym trzeba w ogóle zabronić pożyczania pieniędzy? Zakażmy reklamy, bo ktoś zechce użyć podprogowej (załóżmy, że nikt nie ma możliwości, iż działa). Dziś konserwatyści uważają homoseksualistów za dewiantów, zakażmy im głosić poglądy, bo ich dzieci będą chciały posłać gejów do gazu i zacznie głosić, że "nienormalni" są również np. Żydzi. Co zrobi trzecie pokolenie według tej logiki mówić chyba nie trzeba…

  Polubienie

 7. 2 Ale tutaj się sugeruje, że tak jest też de iure. 😉 Zresztą nawet najlepszy seks ze zwycięzcą wystawy psów nie jest chyba wart 3 lat odsiadki. 😉 Chociaż to trzeba by się zapytać jakiegoś skazanego. 😉

  Polubienie

 8. Naczelny Nazisto Joggera: "Lewacy, zieloni itp. mają tę ułomność, że nie potrafią zrozumieć różnicy między prawicowością a nazizmem/faszyzmem. "

  Nieprawda. Ja i wielu innych "lewaków" rozumiemy, co to jest konserwatyzm/konserwatywny liberalizm. Pogląd ten w wersji umiarkowanej mniej-więcej reprezentuje prawe skrzydło Platformy i UPR.

  Natomiast ktoś, kto swojego bloga nazywa "Brunatny dziennik" i dumnie wywiesza banner tzw. Narodowego Odrodzenia Polski (należącego do otwarcie neonazistowskiego Europejskiego Frontu Narodowego, do niedawna razem z niemiecką NPD; swoją drogą NOP powinien zostać zdelegalizowany wraz z tzw. Komunistyczną Partią Polski) naprawdę trudno nazwać konserwatywnym liberałem.

  Nawet jak sobie wywiesi także banner "proud friend of Israel". Bo wy może i jesteście friends of Israel, ale przyjaciółmi Żydów mieszkających poza Izraelem zapewne już nie tak bardzo.

  Torero: "Trzy: Argument o dobrowolności stosunku seksualnego jest OKDP."? Uzasadnij. Ale nie poprzez gdybanie w stylu "jeśli przyjąć ten argument, to ktoś później pójdzie dalej".

  W ten sam sposób można każde hasło doprowadzić do zbrodniczego absurdu, np. głoszenie, że "Należy walczyć o wolność narodu" powinno być zakazane, bo przecież zaraz potem pojawi się kto po uzyskaniu wolności, kto stwierdzi że "Nasz Naród musi walczyć o szerszy Lebensraum".

  "IIRC dementi tyczyło się jednej informacji." Dementi tyczyło się jedynej informacji weryfikowalnej, tj. o dającej się ustalić wartości logicznej.

  Polubienie

 9. Ech, nazista… Jak to ktoś już powiedział, można powtarzać, powtarzać i powtarzać, tłumaczyć, tłumaczyć i tłumaczyć, ale…

  "Natomiast ktoś, kto swojego bloga nazywa "Brunatny dziennik""
  Nie lubisz koloru brunatnego? Ja np. nie przepadam za czerwonym, ale nie oskarżam każdego używającego czerwonego tła o poglądy komunistyczne, podobnie jak nie każdy z zielonym Joggerem jest zielonym (vide stary jog Feara).

  Przy okazji, porównaj sobie oliwkowo-brunatne mundury nazistów z rdzawobrązowym tłem mojego bloga.

  "dumnie wywiesza banner tzw. Narodowego Odrodzenia Polski"
  Banner ZAKAZU PEDAŁOWANIA, prowadzący do witryny autorów – mała różnica, ale istotna.

  "należącego do otwarcie neonazistowskiego Europejskiego Frontu Narodowego"
  NOP jest organizacją antynazistowską, której członkowie palą w czasie świąt niemiecką flagę ze swastyką i nazizm uważają za ideologię wrogą Polsce (i słusznie).

  "swoją drogą NOP powinien zostać zdelegalizowany"
  Bo?

  "naprawdę trudno nazwać konserwatywnym liberałem. "
  Odgadujesz moje poglądy polityczne na podstawie ZAKAZU PEDAŁOWANIA i koloru tła?

  "Bo wy może i jesteście friends of Israel"
  …towarzyszu… prosiłbym w liczbie pojedynczej.

  "ale przyjaciółmi Żydów mieszkających poza Izraelem zapewne już nie tak bardzo. "
  I znów – brunatne tło, ergo: "antysemita".

  Już nawet nie żałosne, po prostu śmieszne.

  Polubienie

 10. 1. Z tego co wiem [za eksperta się bynajmniej nie uważam…] do zoofilii nie potrzeba zwierzęcia przywiązywać do czegokolwiek, nie spotkałem się ze stwierdzeniem, żeby jakiemuś zwierzęciu sprawiało to ból [no, może poza chomikami]. Przyjemności im to pewnie też nie sprawia, ale tylko dlatego, że poza człowiekiem tylko bodajże jeden gatunek odczuwa przyjemność z seksu. A zwykłe przytrzymanie dla kilku ruchów frykcyjnych to jeszcze nie maltretowanie zwierzęcia [kurde, co ja tu wypisuję!… :D]

  Zresztą, na dobrą sprawę seks z nastolatką za jej zgodą i z "zabezpieczeniami" [vide casus Polańskiego] też ciężko obronić jako _krzywdę wyrządzaną dziecku_. Pojęcie "krzywdy dziecka" nabiera dopiero znaczenia, kiedy zdefiniujemy UMOWNIE "wiek uprawniony do odbycia stosunku". Ad absurdum: bez tegoż umownego zdefiniowania pójście do łóżka z dziewczyną może okazać się pedofilią w jeden dzień, a już na drugi dzień – czynem prawnie dozwolonym. Zarówno więc potępienie zoofilii, jak i pedofilii [poza przypadkami skrajnymi – malutkie dzieci, gwałty, itd.] wynika również z kwestii czysto umownych, nie mających żadnego oparcia w "kryteriach naturalnych". QED.

  2. Społeczeństwa bez siły przewodniej – whatever it means [religia, partia, elity] – ogarnia entropia. W sytuacji, gdzie nie postawi się arbitralnych granic, nie można dyskutować o wspólnym kodeksie jakichkolwiek "wartości ogolnoludzkich", bo i niby jakim prawem? "Poszanowanie drugiego" może w tej sytuacji być egzekwowane li tylko kodeksem karnym. A w sytuacji, gdzie wspólny język staje się coraz uboższy, opisywana przez Was hipotetyczna sytuacja społeczeństwa jednoczącego się nagle "Deus ex machina" dokoła jakichś hipotetycznych "idei" ["bicia Żydów", "gonienia pedałów", itp.] jest po prostu ciężko uzasadnialna z logicznego punktu widzenia. No chyba, że odbywa się to na zasadzie "szukania winnego" za cokolwiek. Ale to już zupełnie inna historia.

  Polubienie

 11. No widzisz, Torero, wszystko sprowadza się do seksu. Dziś chcesz kochać się z dziewczyną, a jutro stwierdzasz, że męski tyłek to też tyłek. A psie otwory też są anatomicznie bardzo podobne. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, wszyscy wiedzą, że każdy zboczeniec zaczyna od walenia konia… Zakażmy więc prokreacji i wprowadźmy kastrację zaraz po urodzeniu. Wtedy nie pojawią się wynaturzenia…

  Jeśli mówisz o ustalaniu arbitralnych granic, to ja twierdzę, że granica po której wewnętrznej stronie stoją związki homoseksualne jest lepsza niż Twoja. I co?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s