Canossa

Jednak uczyć się trzeba cały czas. W swoim zarozumialstwie sądziłem, że fotografia cyfrowa jest dla mnie… no, może nie banalna, ale trywialna – no bo skoro fotografia analogowa wychodziła mi zupełnie dobrze… Do czasu, kiedy wpadła mi w łapy gazetka o tejże traktująca. Aua. Od paru dni ponownie zaprzyjaźniam się z instrukcją obsługi mojego Canona. A kołorker przyniósł dzisiaj świeżo zanabytego A610. Niegłupi i szybko ostrzy, o cenie nie wspominając – szczególnie w porównaniu z cenami ubiegłorocznymi…

* * *

Przyuważyłem żel. Żel sygnowany jest logo L’Oreal i [cytując z grubsza] nałożony na włosy, pomaga osiągnąć efekt „wstania z łóżka”. Czyli: wstajesz z łóżka, masz bajzel na głowie, idziesz do łazienki, myjesz głowę, nakładasz na nią żel, suszysz i otrzymujesz efekt taki, jakbyś dopiero wstał/a z łóżka. Genialne. Od poniedziałku zakładamy z kumplem fabryczkę produkującą pastę do zębów o smaku nieświeżego oddechu.

* * *

Córka znalazła swoją fascynację muzyczną i od dwóch dni usypia przy koncercie DVD Marka Knopflera. Inkryminowany wygląda jak skrzyżowanie Halamy z zaprzyjaźnionym menelem, jego feat. – jak przedstawiciel modnej ostatnio mniejszości seksualnej, ale dziecko rozróżnia już przynajmniej gitarę, gitarę hawajską i fortepian i nie daje się spędzić z kolan. Przy pierwszym oglądaniu koncertu wysiedziała mi na kolanach ponad godzinę, co zdecydowanie jest Jej rekordem życiowym.

* * *

Testy obciążeniowe najnowszego builda OOo pod windą wypadły nieszczególnie. Z braku pamięci pliku stron program prozaicznie się wykrzacza. Zdaję sobie sprawę z tego, że arkusz z 80,000 komórek i 280 tys. formuł na Celeronie z 256MB RAM to jak z motyką na słońce, ale stopień spowolnienia wydaje się mimo wszystko podejrzany.

Jedna myśl w temacie “Canossa

  1. Moja córka kiedyś namiętnie słuchała pierwszej płyty Tracy Chapman. Tańcząc przy Tlejsi w moich ramionach wytrzymywała najwyżej 3 pierwsze utwory – potem wystarczyło ją odłożyć do łóżka.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s