Saddam

Zaczyna się proces. Ktoś słyszał o interwencjach politycznych w Iraku, lobbujących przeciwko karze śmierci, bądź o protestach Amnesty International czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka? Oczywiście wiem, że wyrok nie został jeszcze wydany, więc teoretycznie jest jeszcze za wcześnie… ale wrodzona perfidia każe mi przypuszczać, że wspomniani w myśl zasady nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji nie dopatrzą się w Saddamie, wbrew współczesnym trendom, ofiary przemocy rodzinnej, złego wychowania i klerykalizmu i wsadzą sobie wszelkie współczucie w anus, gdyby wyrok śmierci został wydany. Chociaż oczywiście mogę się mylić.

7 myśli w temacie “Saddam

 1. (lekko_znużony)Katechizm Kościoła Katolickiego dopuszcza karę śmierci…

  Ale ale, co ma do tego Watykan? Proces – przynajmniej formalnie – trwa w Iraku, sądzić go będą – wg naszych kryteriów – innowiercy, więc nie sądzę, żeby ekumenizm zaszedł tak daleko, żeby papież wtrącał się w wewnętrzne sprawy Iraku. No ale, jak już wspomniałem, mogę się mylić.

  Polubienie

 2. Hm… o ile pamięć mnie nie zwodzi, deklarujesz się jako niewierzący. Czemuż więc tak bardzo interesuje Cię zdanie papieża? 😉

  A poważniej: dopóki nie wypowie się w sprawie kary śmierci ex cathedra, dopóty jego prywatne poglądy nieszczególnie mnie interesują, więc na Twoje pytanie nie odpowiem.

  Aha, i jeszcze jedno: _proszę_ Cię – jeśli już tak bardzo mierzi Cię imię "Benedykt" – o stosowanie określenia zastępczego. Proponuję po prostu "papież". Przynajmniej na tym dżogu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s