Trzy ćwierci od śmierci – ścinki motoryzacyjne

Piątkowa noc, droga do Jędrzejowa. Jadąc lewym pasem na mijance wyprzedzam białego busa, popychającego pasem prawym. Z przeciwka – na jedynym pasie ruchu, oddzielonym od nas podwójną ciągłą, jedzie mondeo. Zza mondeo jakiś moron wciska się na czwartego, wjeżdżając mi pół metra na mój pas, parę metrów przed nami. Ja w tym momencie zrównuję się z busem, nie ma jak hamować. Odruch, kierownica w prawo, kierownica w lewo. Przeżyliśmy nie tyle dzięki mojemu manewrowi, ile… właściwie nie wiem, dzięki czemu. Właściwie to cudem. Właściwie to po części dzięki temu, że kierowca busa jechał przy prawej krawędzi i dzięki temu go nie zahaczyłem.
Co mi z ograniczenia prędkości? Jakie znaczenie ma tutaj leguraminowe 90 km/h, skoro 2×90 km/h i tak daje prędkość, z której zazwyczaj nie wychodzi się żywym?
Co mi z jazdy wg przepisów, skoro i tak wszystko zależy od idioty jadącego z przeciwka, który nie tylko nie jedzie wg przepisów, ale nawet wg elementarnego rozsądku?
O jakim zarozumialstwie świadczy uważanie się za koronę stworzenia, skoro parę sekund może nas zmienić w kupkę dymu? Nawet jeśli nie wierzy się zbyt mocno, w takich sytuacjach trzeba po prostu pochylić głowę w świadomości swojej marności i kruchości. Mi osobiście bardzo daleko do nadętego samozadowolenia, ale jak widać lekcji nigdy za wiele.
Credo. Credo?…

* * *
Obwodnica w Jędrzejowie. No nie popisali się. Niby jest, a jakby jej nie było. Przynajmniej od strony Krakowa.

* * *
W drodze powrotnej – patrol wyłowił jakiegoś nieszczęśnika. Ja: – Nosz kurde, Święto Policji, a ci łapią, zamiast pić… Ula: – Może jeszcze nie mają za co?

Jedna myśl w temacie “Trzy ćwierci od śmierci – ścinki motoryzacyjne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s