Korporacyjne pierdu – pierdu

Menedżment Nokii się zebrał w sobie i analizę przedstawił:

Szefowie firmy dostarczającej technologie telekomunikacyjne prognozują, że jeszcze w tym roku czeka nas gwałtowwny rozwój rynku mobilnej rozrywki, głównie – serwisów muzycznych. Dzięki nim ściągniemy muzykę przez telefon i zapiszemy ją w pamięci albo posłuchamy jej na żywo przez sieć komórkową.

Tajesss. Oczyma wyobraźni widzę już gwałtowny rozwój segmentu kabli połączeniowych komórki->domowe HiFi. Audiofile odsłuchujący Chopina na swoich Siemensach z przenośnym zestawem kwadrofonicznym [Toyota do przewożenia głośników w zestawie] będą wniebowzięci.

Prognoza na przyszły rok to z kolei rozwój telewizji komórkowej, którą będziemy oglądać na żywo jako transmisję bezpośrednią lub zamówimy sobie ulubione programy w dowolnym czasie.

Okuliści chętnie podpisaliby się pod tą wizją, ale rzeczywistość odbiorników TV skrzeczy.

W 2007 roku rynek mają zalać mobilne gry, które mogą zagrozić tradycyjnym formom rozrywki multimedialnej.

Na przykład Madziong w wersji na komórki. Re-we-la-cja!

Użytkownicy będą mogli za pomocą przenośnych urządzeń korzystać z podstawowych aplikacji internetowych, jak WWW czy poczta, a także nagrywać wideo, robić zdjęcia, publikować własne materiały w Sieci w dowolnej formie (np. przez mobilny blog – elektroniczny pamiętnik).

A dla zagorzałych linuksiarzy, którym rozdzielczość wyświetlacza komórkowego wydaje się zbyt duża, oferujemy mobilną wersję lynksa.

Telefonia komórkowa może także przyczynić się do zasypania cyfrowej przepaści między Zachodem a rozwijającymi się krajami takimi jak Rosja, Polska czy kraje azjatyckie.

A świstak nie siedzi, bo poszedł się powiesić z rozpaczy po przeczytaniu mundrości tych analitykuff. Ja wiem, że premię kwartalną wyrobić trza, ale więcej finezji, więcej finezji!…
Aha całość jest na onecie.

2 myśli w temacie “Korporacyjne pierdu – pierdu

  1. Bo wiesz… idę o zakład, że żaden z nich nie czytał ostatnio żadnej powieści SF. A może nie ostatnio ale w ogóle. 😉
    Jak uczy doświadczenie, przyszłość technologiczna jest nieprzewidywalna i na 100% spłata nam figla. Pewnie będzie coś a'la biosprzęg z książek Stephensona, tylko mozolnie prymitywne. Taka powiedzmy myślowa klawiatura pozwalająca na wciśnięcie "pomyślunkiem" czterech-na-krzyż klawiszy.

    Polubienie

  2. Zmiana jakościowa w interfejsie jest wg mnie warunkiem koniecznym do wyjścia komórek poza etap przydatnych gadżetów. A raczej: komórki w obecnym kształcie nie mają szans za zdetronizowanie czegokolwiek. Powód? Prozaiczna sprzeczność LOGICZNA [nie technologiczna] pomiędzy przenośnością [jak najmniejsze urządzenie], parametrami [głośniki!] a wygodą użytkowania [rozmiar klawiatury i ekranu]. Niezerowe szanse na wyparcie czegokolwiek pojawią się więc dopiero w momencie opracowania czegoś w rodzaju projektorów holograficznych wielkości komórki. Do tego czasu poważniejsze przemieszania w segmentach rynku imho nikomu nie grożą.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s