Przetłuszczona małpa, oswojony lis, rozpoczęta cisza

Chyba już ostatecznie i nieodwołalnie zmigrowałem się z Mozilla Suite na FF+TB. Dwie ostatnie przeszkody – niemożność importu poczty Mozia->TB oraz nawigacja w miarę pisania w FF bez wciskania tego chędożonego ^F – zostały usunięte. A tego, kto napisał, że TB automagicznie przejmuje krzynki pocztowe z Mozilli, to ja bym najpierw ukrzyżował, potem obciął członki, a na sam koniec kazał przeczytać o zapędach KRRiTV w sprawie leguracji polskiego internetu. Krzynka pocztowa być może się importuje automatem, ale w innych, równoległych wszechświatach. U mnie nie chce, widocznie żyję we wszechświecie prostopadłym.
Greasemonkey dzięki konsultacjom z dakillą działa, i to działa nawet bardziej, niż przedtem. Blacklista ma się generalnie nie najgorzej, z tym, że raz działa, a raz nie. I nie wiem, od czego to zależy. Ale parę razy zadziałało, a to znaczy, że jestem na dobrej drodze.
Po osiemdziesięciu stronach Ciszy wiatru nieznanego mi aktualnie hiszpańskiego pisarza mogę ją z czystym sumieniem polecić miłośnikom prozy Artura Pereza-Reverte. Książka stylistycznie i fabularnie mocno zbliżona do klimatów znanych chociażby z Szachownicy flamandzkiej czy Klubu Dumas, więc jeśli ktoś to lubi – a ja lubię – to polecam. Po osiemdziesięciu stronach, zaznaczam. Reszta na długi weekend, o ile uda mi się w sprawie tej książki wygrać wojnę domową 😀

2 myśli w temacie “Przetłuszczona małpa, oswojony lis, rozpoczęta cisza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s