Papież

Może to tylko moje złudzenie, ale relacja z konklawe i błogosławieństwo „Urbi et Orbi” pokazało mi Człowieka w pierwszym rzędzie straszliwie przerażonego i zakłopotanego. Cóż, na ile się orientuję [a raczej się nie orientuję], JŚ Benedykt XVI nie pójdzie raczej w stronę medialności śp. JPII. A pontyfikat [daj Boże, na przekór czasom i ludziom wbrew – jak najdłuższy] – prawdziwym testem „wiary masowej”.
Reakcje tego padołu łez były łatwe do przewidzenia. Niemcom wybór papieża zaburzył Ordnung, więc podeszli do tego z iście teutońskim spokojem. Brat JŚw. generalnie jest za, a nawet przeciw. Prezydent Izraela oświadczył, że oczekuje od Papieża wzmożenia wysiłków na rzecz walki z antysemityzmem, nadszyszkownik Chińczyków oczekuje zerwania stosunków dyplomatycznych z Tajwanem. Do publicznej wiadomości nie została jeszcze podana lista żądań, jaką pod adresem nowego papieża wystosowali Linus Torvalds i pani Ziuta z Kłaja Dolnego [domek obok monopolowego, uwaga zły pies]. A cały świat postempowy dostał generalnie histerii. I dobrze mu tak.

6 myśli w temacie “Papież

  1. Miałem podobne wrażenie (patrz notkę "Na gorąco").
    Na razie świat postempowy się cieszy, bo papież Benedykt oświadczył, że będzie wypełniał postanowienia soboru Watykańskiego II. Miny im zrzedną pewnie, jak się okaże, że chodzi mu o *treść* postanowień, a nie o mitycznego "ducha soborowego", którym postempowcy najchętniej by zastąpili Ducha Świętego, takie mam wrażenie 🙂

    Polubienie

  2. Pewna starsza pani, która mi 13 lat temu w drodze do Schönstatt (www.schoenstatt.de) powiedziała, że kolejnym papieżem będzie Józeff Ratzinger, cieszy się pewnie i powtarza "A nie mówiłam!" po niemiecku.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s