Korporacyjne fiu-bździu

Zadzwoniłem do firmy X, słynącej niegdyś ze sprzedaży poszukiwanego przeze mnie towaru. Firma X w tzw. międzyczasie zmieniła profil działalności, wypinając się całkowicie na poszukiwany przeze mnie produkt, a miast tego biorąc się za jakże en vogue e[eeeee…]-business. Guglanie przyniosło efekt i dowiedziałem się, że sprzedażą poszukiwanego przeze mnie produktu zajmuje się firma Y. Po telefonie do firmy Y okazało się, że owszem, sprzedają jak najbardziej, ale z uwagi na ambiwaletną dywersyfikację targetu korporacyjnego we wzdryngiwaczu do wygaresu lepiej byłoby, gdybym zgłosił się do firmy Z.
Firma Z odebrała telefon w postaci pani A., odbębniającej zapowiedź telefoniczną przez czas jakiś. Kiedy po krótkim sloganie reklamowym, wyrecytowaniu nazwy firmy, zapoznaniu mnie z rachunkiem zysków i strat za trzy ostatnie lata obrachunkowe usłyszałem wytęsknione „… w czym mogę pomóc?”, rozpłakałem się ze wzruszenia, w końcu słuchając pani zdążyłem postarzeć się o 10 minut. Na moje pytanie o produkt pani odpowiedziała – uwaga! – że TAK! Mamy go, pszepana, wysyłamy ofertę. Faksem. Ale ja chcę mailem. Dobrze, ale proszę podać numer faksu. A macie jakąś stronę internetową? Tak, mamy, ale formularza zamówienia – tu w głosie pani zabrzmiało powątpiewanie – i tak pan tam nie znajdzie.
Faks przyszedł. Na faksie, małymi literkami, stoi jak [mały] wół: „Zamówienie można również składać przez internet, na stronie…”
Au.

3 myśli w temacie “Korporacyjne fiu-bździu

  1. Nie wiem, czy był, nie zaglądałem, zwyczajnie nie zdążyłem. Bo – o czym gwoli ścisłości informuję – faks doszedł bodajże po minucie czy dwóch od momentu odłożenia słuchawki…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s