Przybieżeli do Betlejem spekulanci.

Dziwię się, że nikt do tej pory pastuszków betlejemskich nie mianował patronami spekulantów i graczy giełdowych. Kolęda mówi wszak wyraźnie, że rzeczeni pastuszkowie przybieżeli do Betlejem, grając na lirze. Co prawda notowania lira [jeszcze przed wejściem do strefy euro] były fatalne, ale dowodzi to tylko tego, że za międzynarodowe operacje finansowe nie powinni się brać ludzie bez odpowiedniego wykształcenia.

Mądrzejsze refleksje na temat minionych Świąt trzymam starannie w zanadrzu, wydobywając je na światło dzienne z zakamarków wspomnień, ilekroć przypomnę sobie, że tegoroczne Święta znów spędziliśmy w biegu. Ale generalnie można zaliczyć je do udanych, mniemam.

4 myśli w temacie “Przybieżeli do Betlejem spekulanci.

  1. E no, ja bym się nadał. Na studiach mieliśmy symulacje z prognozowania procesów gospodarczych na rynku międzynarodowym. Każda grupa miała swój kraj, gdzie mogła określać podatki, cła itepe. Nasza grupa miała nadreprezentację kolibrów [cóż… nie powiem, że przypadkowo :P], więc jaki ustaliliśmy poziom ceł i takich tam, możesz się domyślać. Pan prowadzący zapuścił maszynę, zahuczało, zagrzmiało… i okazało się, że nasz kraj jako jedyny zanotował wzrost gospodarczy i nadwyżkę budżetową; reszcie moich PT kolegów komuszków z roku na podstawie wyników ich krajów nie powierzyłbym nawet prowadzenia księgowości snopowiązałki 😛

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s