XP – Xtra Problems

Prawy przycisk myszy mi się oddziałał. Menu kontekstowe i owszem wyświetla, ale głębiej nie wejdzie, Właściwości, Udostępnianie i inne nie wyświetlają swoich okien.
Karol, zwany Corelem, rzecze krótko: reinstalka. A ja mu na to: tyle to i ja wiem.
Płytka systemowa oferuje czysty DOS, marketingowo zakamuflowany pod nazwą Naprawy Systemu [TM]. Rzeczony DOS nie robi niczego, poza dobrym wrażeniem i nadpisaniem MBRa, dzięki czemu mogę bezproblemowo wejść do WinXP, z pominięciem nikomu niepotrzebnego menu startowego GRUBa. Jeśli się temu dobrze przyjrzeć, ma to nawet swoje zalety.
Guglanie naprowadziło mnie zupełnie przez przypadek na radę: sprawdzić, czy uruchomiona jest usługa Przeglądarka komputera [sic!]. Była uruchomiona [„Automatycznie”], ale wrodzona podejrzliwość kazała mi ją zresetować. I SIĘ NAPRAWIŁO. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż rzeczona usługa leżała w stanie „uruchomienia inaczej” od lekko licząc kilkunastu włączeń kompa! Czyli niby za każdym razem się uruchamiała i wyłączała pod koniec, ale prawidłowo uruchomiła się dopiero po ręcznym kopie.
Pozostając w tematyce sprzętowej – zapętlone mielenie dvd i nagrywarką przy starcie kompa, prowadzące do półgodzinnego oczekiwania na start kompa, to jednak wina chyba dżebniętego kontrolera na maderbordzie. Ech.
Z ostatniej chwili: znów przestało działać. Tak o. Propozycja hasla marketingowego: Windows XP – system dla Twojego wroga.
Z ostatniej chwili [2]: śledztwo wykazało, że polecenia prawego przycisku działają tylko na poziomie dysku, nie działają za to, jeśli klikam podkatalogi. Wirusów brak. Czy ja czegoś nie wiem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s